Football Winter Workshop Moduł 1 – relacja z warsztatów

Football Winter Workshop Moduł 1 – relacja z warsztatów

W dniach 30.11 – 01.12 2019 roku odbyły się pierwsze organizowane wspólnie z ProKeeper – Akademia Bramkarska warsztaty piłkarskie – Football Winter Workshop Moduł I. Zawodnicy mieli okazję trenować na wspaniale przygotowanych obiektach MLKS Victoria Sulejówek.

W pierwszym dniu warsztatów zawodnicy odbyli dwie jednostki treningowe, poddali się badaniu składu ciała oraz uczestniczyli w warsztatach żywieniowych z Patrycją Jeziak – dietetykiem młodych sportowców, która na co dzień współtworzy projekt elitarnego systemu szkolenia piłkarskiego New Elite System. W trakcie porannych zajęć piłkarskich zawodnicy pracowali nad czuciem i prowadzeniem piłki oraz dryblingiem. Bramkarze pod okiem ProKeeper – Akademia Piłkarska pracowali nad doskonaleniem wypchnięcia piłki dolnej oraz ustawienia do dobitki po uderzeniu z bocznego sektora pola karnego. W czasie części teoretycznej z zakresu dietetyki mieli sposobność poznać zasady zdrowego odżywiania, wpływu danych składników odżywczych na formę sportową oraz pułapki, jakie stwarza dzisiejszy świat konsumpcjonizmu. Druga część warsztatów żywieniowych to praktyka, podczas której uczestnicy tworzyli jadłospisy, robili koktajle przed i po-treningowe oraz współtworzyli panel dyskusyjny wymieniając swoje doświadczenia żywieniowe. Popołudniowa praktyka piłkarska to doskonalenie podania piłki wewnętrzną częścią stopy na krótkim oraz średnim dystansie. W zajęciach bramkarskich skupiono się na doskonaleniu obrony nogą bez upadku oraz chwytu piłki z upadkiem.

Drugi, a zarazem ostatni dzień warsztatów Football Winter Workshop I to 2 jednostki treningowe, zajęcia z fizjoterapeutą Cezarym Kostrzewą oraz psychologiem sportu Przemysławem Kiragą. Gościliśmy również Dariusza Dźwigałę – trenera z licencją UEFA PRO, który opowiedział uczestnikom o początkach swojej przygody z piłka nożną, kluczowych aspektach treningu piłkarskiego oraz motywacji w osiąganiu wyznaczonych celów. Na pierwszej jednostce treningowej skupiliśmy się na rozwijaniu inteligencji piłkarskiej w małych grach, natomiast popołudnie poświęciliśmy na uderzenia na bramkę. W czasie, gdy trenerzy New Elite System wraz ze swoimi podopiecznymi skoncentrowali się na własnym założeniach treningowych, bramkarze pod czujnym okiem specjalistów akademii bramkarskiej ProKeeper doskonalili stabilna pozycję w bramce oraz różne formy chwytów piłki. Intensywny dzień zwieńczyło spotkanie z liderem klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy Jarosławem Niezgodą, który odpowiedział na pytania uczestników warsztatu.

ZAMKNIJ